Strona główna ] W górę ] Zajęcia teatralne w 1B ] Leśny Zakątek ] Spotkanie z p. Anną Marią Anders ] Święto Niepodleglości ] Silverado 2017 ] Akcja Znicz ] Ślubowanie pierwszoklasistów ] Ekożaczek 2017 ] Dzień Papieski 2017 ] Mistrzostwa Mińska w warcabach ] Projekt klasowy 5a ] LIMBOS Muzyczny Ekspres 19.10.2017 ] [ Kalambury w klasie 7d ] Dzień Edukacji ] Krokusjada 2017 ] Dzień Uśmiechu ] Europejski Dzień Języków ] DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA ] Sprzątanie świat ] Toruń przed pierwszym dzwonkiem ] Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 ]

Kalambury w klasie 7d

Trening czyni mistrza!

Podobno najwięcej (od 70 do 90%) zapamiętujemy i przyswajamy, kiedy aktywnie uczestniczymy w procesie nauczania i uczenia się, kiedy angażujemy jak największą ilość naszych zmysłów w interakcji z nauczycielem i innymi uczniami. Z tego powodu zajęcia języka polskiego przeprowadzone 19 października 2017 roku w klasie 7d różniły się od innych. Tematem były związki frazeologiczne, metodą kalambury, a nauczycielami – sami uczniowie. Oprócz dobrej zabawy, śmiechu i radości, młodzież utrwaliła niezbędną wiedzę, sprawdziła ją w praktyce i zdobyła wiele pozytywnych ocen. Trzeba przyznać, że uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością, tworząc plastyczne dzieła życia i zupełnie nowe przysłowia.

Magdalena Dąbrowa